Шлях розвитку нашої мови – це тернистий шлях
боротьби.
Дуже багато жорстоких заборон пережила наша мова,
але мужньо витримала всі знущання та заборони.
9 листопада наша держава відзначає День української писемності та мови - це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка.
До відзначення Дня української писемності та мови долучилася вся шкільна родина КЗ «Інзівська ЗОШ І-ІІІ ступенів».
Цікаво і змістовно розпочалося відзначення свята урочистою лінійкою «Як парость виноградної лози, плекайте мову», на якій пролунало багато теплих слів про милозвучність та красу материнської мови.
Особлива атмосфера панувала серед учнів 6 - 7 класів, оскілки вони мали змогу позмагатись у мовознавчій вікторині «Лунає українська пісня», де показали гарний результат та вибороли перемогу.
Стало доброю традицією відзначати цей день написанням диктантів, тому учні 8-го класу не відмовились від традицій, а долучились до написання ювілейного Всеукраїнського диктанту національної єдності.
У школі була організована книжкова виставка найбільш актуальної літератури про українську словесність «Дзвенить струмочком рідна мова…», на якій були представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови.
Метою всіх проведених заходів було:
- донести до учнів красу і багатство української мови;
- формувати відчуття краси рідної мови;
- розвивати мовленнєві здібності учнів;
- виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій мальовничій землі, на нашій славній Україні. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося до сліз, зачувши рідне слово…
Ми вірмо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. А ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної, демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
|