Запалила свічку, запалила,
Щоби більше лихо не ходило,
Хай палає свічка світлом білим,
Щоб в бабусі серце не боліло…
Щоби більше не прийшло те горе,
Хай горять свічки Голодомору.
Чуєш – душі аж до неба кличуть!
Хай горять вогненні білі свічі!
Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять… Минуло багато років від часу тієї страшної трагедії - Голодомору 1932-1933 рр., який смертельним вихором пройшовся по колись благодатних і родючих землях і викосив майже все живе на селі. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас.
Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Геноцидом українського народу 1932-1933 рр., Голодоморами 1921-1922 рр., 1946-1947 рр. в Україні, загоїти неможливо. Пройшло багато часу від тих трагічних подій, але серце й досі кровоточить, душа здригається від болю й сльози навертаються на очі від усвідомлення цієї жахливої трагедії.
З метою гідного вшанування пам’яті жертв Голодомору у КЗ «Інзівська ЗОШ І – ІІІ ступенів» 26 листопада 2019 року було проведено тематичну лінійку "Голодомор 1932-1933 р.р. Страшні сторінки нашої історії", яку підготували учні 10-11 класів та вчителі історії Бібєрова Л.М. та Юшина А.О. Щемний спомин про гірке минуле українського народу - у словах старшокласників, презентації "Геноцид проти українського народу". В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку. Учні мали змогу ще раз почути про трагічні факти загибелі людей, про ті страшні події великого голоду, задуматись над цією страшною трагедією нашого народу. Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози.
У шкільній бібліотеці організовано виставку публіцистичної та художньої літератури «Голгофа голодної смерті», яка відображає події, пов’язані з Голодомором, увічнює пам’ять його жертв. У фойє школи оформлено інформаційний вісник «Голодомор 1932-1933 рр.» з інформацією та фотоматеріалами тих жахливих подій.
Учні молодших класів провели акцію « П’ять колосків». Діти власноруч створили колоски - символ пам’яті жертв Голодомору та склали з них вінок – символ достатку та миру.
26 листопада 2019 року учні 10-11 класів на уроках історії демонстрували відеоролики, презентації, короткометражні фільми, присвячені Голодомору 1932-1933 років.
Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, пам’яті українських сіл та хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії ХХ століття у нашій школі відбулись виховні заходи. Вчитель історії Бібєрова Л.М. провела урок-реквієм для учнів 7-8 класів на тему «Україна пам’ятає Голодомор 1932-1933 років». Учні 5-11 класів долучились до акції «Запали свічку пам’яті». Класні керівники 1-11 класів провели години спілкування «Ми низько голови схиляємо».У кожному класі були створені композиції пам’яті «Колоски життя». У знак глибокої скорботи та всенародного болю педагоги та учні вшанували пам’ять померлих під час Голодомору хвилиною мовчання. Ми не маємо права бути схожими на нелюдів, бо призначення людини – нести Добро в цей світ.
|